kolczyki damskie
Uroda

Jak dobrać kolczyki damskie do kształtu twarzy?

Wiele kobiet uwielbia nosić kolczyki. To wyjątkowy dodatek każdej stylizacji. Co jednak ważne, ich wybór nigdy nie powinien być przypadkowy. Kolczyki muszą być bowiem dopasowane do kształtu twarzy. Jak wiadomo, wyróżnić można kilka jej typów. Warto zatem wiedzieć, w jaki sposób właściwie dobrać kolczyki, aby zawsze prezentować się w nich dobrze.

Jakie kolczyki do twarzy owalnej?

To, co wyróżnia twarz owalną, to fakt, że szerokość czoła jest równa szerokości policzków. Zdarza się również, że czoło jest nieco szersze. Z kolei między policzkami a podbródkiem twarz zaczyna się zwężać. Twarz owalna charakteryzuje się także dość regularnymi rysami twarzy. W związku z tym wybór kolczyków w tym przypadku nie jest zadaniem trudnym. Śmiało, można powiedzieć, że panie o owalnej twarzy założyć mogą niemal każdy rodzaj kolczyków. Pamiętaj jednak trzeba o tym, aby nie były one zbyt długie. Dobrym wyborem będą na pewno kolczyki damskie w kształcie kwadratu, trójkąta lub rombu, ponieważ sprawią, że twarz będzie bardziej wyrazista.

Jakie kolczyki do twarzy trójkątnej?

Twarz trójkątna zwęża się ku podbródkowi. Z kolei czoło stanowi jej najszerszą część. Dodatkowo kości policzkowe są dość mocno zarysowane. Wybierając kolczyki w tym przypadku, ważne jest, aby po ich założeniu twarz stała się nieco bardziej regularna. Idealnym wyborem będą zatem kolczyki krótkie. Ich zaletą jest również fakt, że pasują do wielu różnych stylizacji. Szeroki asortyment krótkich kolczyków dostępny jest m.in. na stronie https://www.viadem.pl/pol_m_BIZUTERIA_Kolczyki-409.html.

Jakie kolczyki do twarzy kwadratowej?

Kolczyki damskie należy również właściwie dopasować do twarzy kwadratowej. Jest to twarz cechująca się szeroką linią żuchwy i szerokim czołem. Dlatego dopierając kolczyki, postawić należy na takie, które złagodzą twarz i sprawią, że jej rysy staną się bardziej opływowe. Wybór paść powinien zatem na kolczyki charakteryzujące się łagodnym projektem. Dobrym przykładem mogą być tu te w kształcie obręczy, łezek czy kul.

Jakie kolczyki do twarzy wąskiej?

Na koniec wspomnieć trzeba jeszcze o twarzy wąskiej. W tym przypadku czoło, policzki i żuchwa mają taką samą szerokość, jednak jest to twarzy bardziej wydłużona w porównaniu do tej kwadratowej. Jakie zatem kolczyki damskie wybrać w tym przypadku? Na pewno panie o tworzy wąskiej założyć powinny kolczyki o zaokrąglonych kształtach. Sprawią one, że twarz będzie optycznie wyglądać na bardziej owalną. Z pewnością zrezygnować trzeba w tym przypadku z kolczyków długich.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.