maski do włosów
Lifestyle

Jak stosować maski do włosów?

Maski do włosów to kosmetyki, które znajdują zastosowanie w codziennym życiu każdej kobiety. To produkty, które pomagają zregenerować strukturę włosów, odżywiają je i pielęgnują. W szerokiej ofercie produktów do włosów znajdziemy maski nawilżające, regenerujące, czy przeznaczone do konkretnego typu włosa.

Maski do włosów

Niektórzy uważają, że szampon i odżywka do włosów wystarczą, aby zadbać o swoje kosmyki. Jednak nie jest to prawda. Włosy potrzebują dodatkowego zabezpieczenia, aby były miękkie i lśniące. Najlepszym rozwiązaniem będzie dołączenie do tego zestawu odżywczejmaski do włosów.

Jak używać maski do włosów?

Dopasowanie właściwej maski do typu naszych włosów to pierwszy krok do sukcesu. Jednak by po jej użyciu uzyskać efekt tafli na włosach, okazuje się, że kupno kosmetyku to nie wszystko. Trzeba jeszcze wiedzieć, jak go użyć. I tutaj przychodzimy z pomocą!

  1. Przed jej nałożeniem umyj dokładnie włosy — jeśli myjesz włosy codziennie i używasz delikatnego szamponu, to przed nałożeniem maski postaw na ten bardziej oczyszczający. Dzięki temu oczyścić dokładnie skórę głowy, a aktywne składniki znajdujące się w masce do włosów lepiej zadziałają na ich powierzchnię.
  2. Dokładnie odciśnij nadmiar wody — najlepiej zrób to za pomocą bawełnianego ręcznika bądź zwykłej koszulki. Nie pocieraj włosów, ponieważ mokre włosy bardzo łatwo ulegają zniszczeniu.
  3. Nałóż maskę oraz rozczesz włosy. Wczesanie maski dokładnie we włosy sprawi, że dotrze ona do każdego pojedynczego włosa, zregeneruje go oraz nada mu niesamowitą gładkość.
  4. Zmyj maskę po czasie wskazanym przez producenta. Nie przetrzymuj zbyt długo maski na włosach — rozpulchni ona wtedy łuski włosowe i może przynieść całkowity odwrotny efekt do oczekiwanego.

Jak często stosować maskę?

Maska w porównaniu do codziennej odżywki ma znacznie bardziej skoncentrowany skład. Idzie również za tym jej gęstość oraz zwiększone obciążenie włosów. Oznacza to, że pomimo tego, że najdziemy w niej większą ilość składników odżywczych, to przy codziennym stosowaniu nasze włosy mogą wyglądać na przeciążone i tłuste. Bardzo ważny w użytkowaniu maski jest umiar.

Dla optymalnych efektów maskę należy stosować raz lub dwa razy w tygodniu. W przypadku, gdy nasze włosy są bardzo zniszczone, warto pozostawić ją na włosach pod czepkiem lub ręcznikiem. Ciepło wytwarzające się w ten sposób pozwoli na szybsze wnikanie aktywnych składników w strukturę włosa. W drogeriach dostępne są również specjalne czepki lub turbany, które pozwolą na jeszcze lepsze wchłanianie substancji.