jod
Zakupy

Jod – jak zadbać o właściwą zawartość pierwiastka w organizmie?

Jod to bardzo ważny pierwiastek dla organizmu człowieka. Jego niedobór może skutkować zaburzeniami pracy tarczycy, a te z kolei, mogą doprowadzić do bardzo poważnych problemów zdrowotnych. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zadbać o prawidłowy poziom jodu.

Dlaczego warto regularnie badać poziom jodu?

Pierwsza kwestia to badania profilaktyczne. Wykonując regularną diagnostykę, będziesz w stanie monitorować, czy poziom jodu w organizmie utrzymuje się w normie. Dzięki temu na czas wychwycisz wszelkie nieprawidłowości i zapobiegniesz sytuacji, w której niedobór jodu zacznie przekładać się na codzienne funkcjonowanie Twojego organizmu.

Jak zadbać o prawidłowy poziom jodu w organizmie?

Jedną z funkcji, jakie jod pełni w organizmie człowieka, jest prawidłowe funkcjonowanie tarczycy. Wspiera on produkcję hormonów w tym gruczole. Jeśli chcesz, aby poziom jodu utrzymywał się w normie, zadbaj o odpowiednio zbilansowaną dietę.

Jakie produkty zawierają jod?

Włącz do swojego jadłospisu produkty bogate w jod, zwłaszcza jeśli jesteś w ciąży lub karmisz dziecko piersią. Często sięgaj po ryby, szczególnie po gatunki takie jak makrela i łosoś. Do codziennej diety możesz włączyć także jodowaną wodę mineralną. Dostępne są także produkty z naturalnym jodem. Gdzie kupić jod w plynie?

Gdzie kupić jod w plynie?

Jod w płynie dostępny jest w sklepie internetowym. Możesz zamówić codzienną dawkę jodu bez wychodzenia z domu – zamówienie zostanie do Ciebie wysłane w 48h. Preparat sprzedawany jest w buteleczkach o pojemności 100 ml oraz 300 ml.

Jak jod wpływa na organizm człowieka?

Niedobory jodu w organizmie mogą okazać się poważnym problemem zdrowotnym. Pierwiastek ten m.in.:

  • wspomaga rozwój umysłowy dziecka,
  • poprawia koncentrację,
  • zmniejsza ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych.

Co ważne, jod jest niezbędny dla prawidłowego funkcjonowania nie tylko w przypadku małych dzieci. O prawidłowy poziom jodu w organizmie należy dbać niezależnie od wieku.

Jod odgrywa kluczową rolę dla prawidłowego przebiegu ciąży. Jego niedobór u kobiet planujących macierzyństwo może doprowadzić nawet do poronienia.

Warto też mieć na uwadze, że prawidłowy poziom jodu przyczynia się do oczyszczania organizmu z substancji szkodliwych.

Masz te objawy? W Twoim organizmie może brakować jodu!

O niedoborze jodu w organizmie człowieka może świadczyć m.in. powiększone wole, znaczny przyrost masy ciała, zaburzenia rytmu pracy serca, przewlekłe osłabienie i problemy z koncentracją. Ponadto kobiety mogą skarżyć się także na obfite miesiączki.