kremy do twarzy naturalne
Lifestyle Uroda

Kremy do twarzy naturalne to hit pielęgnacyjny!

Kremy do twarzy naturalne z roku na rok zostają coraz bardziej doceniane przez kobiety. Służą nie tylko do nawilżania na dzień, na noc, jako ochrona przeciwsłoneczna, ale także stosowane są jako delikatny makijaż. Dlaczego naturalne kosmetyki są tak lubiane? I co niesie za sobą ich regularne używanie?

Kremy do twarzy naturalne – bogaty skład

Naturalne kosmetyki wyróżniają się dobrym składem. To on wpływa na widoczne efekty na naszej cerze. Kremy określone mianem “naturalnych” muszą spełnić szereg wymagań. Pierwszymi z nich i najważniejszymi są certyfikaty. Aby uzyskać certyfikat jakości, w produkcie powinno znajdować się 95% składników pochodzenia naturalnego, w tym 50% składników roślinnych. Jedne z nich to: nieorganiczne sole i tlenki, naturalne barwniki, emulgatory i emoliety, oleje roślinne i olejki eteryczne, woski i tłuszcze, wyciągi z kwiatów oraz ziół.

Każdy z surowców musi pochodzić z naturalnego procesu ich pozyskiwania, na przykład takich jak: destylacja, suszenie, filtracja, tłoczenie i mielenie.

Kto powinien sięgać po naturalne kremy do twarzy?

Z takiego rodzaju kosmetyków szczególnie będą zadowolone osoby ze skórą problematyczną, przesuszającą się, alergiczną, a nawet skłonną do problemów dermatologicznych. Naturalny krem do twarzy może stać się świetnym ukojeniem podczas walki z atopowym zapaleniem skóry czy innymi chorobami skóry.

Jednak to, że jakiś produkt jest naturalny nie oznacza, że nie może uczulać. Przed aplikacją większej ilości zróbmy test na skórze, nanosząc na nią trochę kosmetyku. Pomimo, że krem jest naturalny to może zawierać drażniące olejki eteryczne i aktywne wyciągi, które są w stanie podrażnić wrażliwą skórę.

Zobacz także: Moda na ekologiczne kosmetyki – co jest jej powodem?

Czym kierować się przy wybieraniu idealnego kremu?

Wybór kremu jest zależny przede wszystkim od naszych oczekiwań. Szukając kremu na dzień, starajmy się wybierać te o lekkiej formule, delikatnie rozświetlające. Krem na dzień koniecznie powinien posiadać w sobie co najmniej SPF 30, niezależnie od pory roku musimy być chronieni przed słońcem. Na noc, sięgaj po tłustsze formuły, bardziej bogate w składniki aktywne, które w ciągu kilku godzin snu będą upiększać twoją twarz. Kremy na noc zazwyczaj są cięższe, gęstsze i pozostawiają tłustą formułę po sobie.

Naturalne Kremy BB

Używając naturalnych kremów BB do twarzy będziesz miała pewność w uzyskaniu efektu delikatnego, podkreślającego urodę makijażu. Kremy te nie zapychają twoich porów, ponieważ nie są komedogenne. W kremach BB unikaj parabenów, wazeliny oraz parafiny. Wszystkie te składniki zapychają pory i powodują powstawanie zaskórników. Strzeż się również wosku parafinowego i cerezyny. 

Kremy do twarzy naturalne to hit pielęgnacyjny ze względu na ich nadzwyczajne działanie. Dogłębne nawilżenie, pozostawianie delikatnej warstwy, rozświetlenie i wyrównanie kolorytu cery to jedne z wielu efektów. Wysokiej jakości certyfikaty przyciągają do siebie konsumentów i sprawiają, że naturalne produkty zyskują nie tylko coraz większą popularność. Ale także zdobywają coraz to większe zaufanie wśród kobiet.