lokówka do włosów
Lifestyle

Loki, czy fale? Sprawdź, która lokówka do włosów pomoże Ci ułożyć fryzurę!

Piękne, lśniące loki lub fale to marzenie wielu kobiet. Trudno jest ułożyć je w domowych warunkach, gdzie nie pomoże nam fryzjer z doświadczeniem. Na szczęście to skomplikowane zadanie znacznie ułatwi odpowiednia lokówka do włosów. Zobacz, który model tego urządzenia warto wybrać.

Tradycyjna lokówka

Tradycyjne lokówki do włosów wyposażone są w wałek oraz klips, który ułatwia przytrzymanie pasma włosów. To klasyczne urządzenie pozwoli nam stworzyć loki o dowolnym kształcie. Umożliwia ono nawijanie włosów na różne sposoby, dlatego za każdym razem uzyskany efekt będzie zupełnie inny. Warto pamiętać, że lokówki z cieńszym wałkiem będą tworzyły silne skręty, z kolei grubsze modele przyczynią się do uzyskania efektu luźnych fal.

Lokówka stożkowa

Takie lokówki wyróżnia charakterystyczny kształt wałka, który przypomina stożek. Wyjątkowe wyprofilowanie urządzenia przyczynia się do stworzenia charakterystycznych, puszystych loków. Ich skręt u nasady jest gruby, a na końcach cieniutki. Lokówki stożkowe nie mają klipsa, ponieważ jego używanie mogłoby zaburzyć efekt gładkich loków. Pasma włosów należy przytrzymać ręką. Zazwyczaj do urządzenia dołączona jest ochronna rękawica, która zapobiegnie poparzeniom dłoni.

Automatyczna lokówka

Lokówka automatyczna to idealne rozwiązanie dla wszystkich miłośniczek wygody oraz osób, które mają problem z samodzielnym zakręceniem włosów. To urządzenie samo nawinie pasmo na wałek i za każdym razem zrobi to w identyczny sposób. Dzięki temu fryzura będzie wyglądać równo i naturalnie. Co ważne, nie trzeba obawiać się o poparzenie dłoni lub skóry głowy. Takie urządzenie tworzy dosyć cienkie oraz delikatne loki lub fale.

Lokówka do włosów afro

Fryzura afro zawsze wywołuje duże wrażenie. Wiele pań docenia jej imprezowy charakter i chętnie wybiera drobne loczki, które idealnie nadają się na wieczorne wyjście. Do zakręcenia afro niezbędna będzie specjalna lokówka z małym wałkiem. Jego średnica powinna wynosić około 9 milimetrów. Ceramiczna rurka zakręci włosy w bezpieczny sposób i nada im efektownego połysku. Stworzenie imprezowej fryzury zajmie sporo czasu, ponieważ nakręcanie bardzo drobnych loczków to pracochłonne zajęcie, jednak efekt będzie wart włożonej pracy!

Na co zwrócić uwagę przy wyborze lokówki?

Warto pamiętać, że lokówka powinna być dostosowana do rodzaju włosa. Cienkie włosy można stylizować w niższych temperaturach, a grube w wyższych. Dobra lokówka powinna być wyposażona w:

  • wałek z ceramiczną powłoką,
  • regulację temperatury,
  • jonizację,
  • antypoślizgową rączkę,
  • obrotowy kabel.

Odpowiednio dobrane urządzenie nie będzie niszczyć włosów, wygładzi ich powierzchnię i nada im zdrowego blasku. Warto pamiętać, że lokówka powinna być bezpieczna dla naszego zdrowia. Najlepiej stawiać na modele wysokiej jakości. Wiele sprawdzonych urządzeń do modelowania włosów znajdziesz na stronie https://fryzjersklep.pl/pol_m_Sprzet-fryzjerski_Sprzet_Lokowki-255.html.