lakiery hybrydowe
Lifestyle

O czym warto pamiętać wybierając lakiery hybrydowe?

Jaka jest obecnie najpopularniejsza i najbardziej lubiana przez kobiety metoda stylizacji paznokci? To zdecydowanie manicure hybrydowy, pozwalając cieszyć się pięknymi i nienagannie wyglądającymi paznokciami nawet przez 4 tygodnie, bez konieczności uzupełniania braków czy nanoszenia poprawek. Hybryda, jeżeli zostanie prawidłowo wykonana, nie tylko doskonale wygląda, ale również jest trwała i nie szkodzi paznokciom. Wpływ na to ma nie tylko technika wykonania, ale i jakość zastosowanych materiałów, w tym lakieru.

Rodzaje lakierów hybrydowych

Drogerie czy sklepy internetowe pełne są lakierów hybrydowych występujących w wielu rodzajach. Dla osób niewprawionych, rozpoczynających swoją przygodę z hybrydą idealne będą lakiery jednofazowe, składające się z bazy, utrwalacza i pigmentu kolorystycznego. W tym przypadku wystarczy jedno pociągnięcie do uzyskania pełnego krycia, Jednak dla zwiększenia intensywności koloru warto nałożyć kilka warstw.

Lakiery dwufazowe wymagają poświęcenia nieco więcej czasy, gdyż konieczne jest naniesienie najpierw bazy, a dopiero później właściwego koloru. W sprzedaży dostępne są również lakiery trójfazowe. Tu kolejność wykonywania prac jest jeszcze bardziej rozbudowana. Rozpoczyna się od zastosowania odtłuszczacza, dopiero później stosowna jest baza, kolor właściwy oraz utwardzacz. Choć stosowanie lakierów trójfazowych bywa czasochłonne, warto pamiętać o tym, że stylizacje wykonane przy ich użyciu można zaliczyć do tych najtrwalszych. Niezależnie od typu lakieru, każdy musi być utwardzany przez określony czas w lampie LED lub UV.

Tani czy drogi?

Lakiery hybrydowe dostępne są w różnych cenach, wahających się od kilku do kilkudziesięciu złotych. W tym przypadku jednak nie należy kierować się ceną. Znacznie ważniejsza jest odpowiednia konsystencja i łatwość aplikacji (ciekawe i niedrogie produkty do tworzenia hybrydy można znaleźć między innymi na stronie https://cuccio.pl/).

O czym należy pamiętać przy wyborze lakieru hybrydowego?

Choć lakierów do paznokci na rynku jest mnóstwo, nie każdy warty jest uwagi. Wybierając hybrydy do paznokci, należy wracać uwagę nie tylko na rodzaj lakieru, ale także jego gęstość, skład, pojemność, łatwość aplikacji oraz własności. Dla osób, które nie wykonywały wcześniej samodzielnie manicure hybrydowego, polecane są lakiery jednofazowe, szybkie i proste w użyciu, gdyż łączą w sobie pigment, utrwalacz oraz bazę.

Warto pamiętać, że gęstość ma bardzo duży wpływ nie tylko na łatwość aplikacji, ale i trwałość paznokci. W tym przypadku im lakier jest gęstszy, tym lepiej. Jego rzadka konsystencja spowodowałaby konieczność nałożenia wielu warstw, przez co lakier szybciej zacząłby się kruszyć.