Róż do policzków
Uroda

Róż do policzków w płynie na lato!

W upalne dni często na skórze pojawiają się zaczerwienienia, słońce potrafi wzmocnić defekty cery, takie jak przebarwienia czy blizny. Dlatego gdy chcemy to ukryć stosujemy podkłady, które jednak w lato nie prezentują się na twarzy najlepiej, ponieważ tworzą jednolitą, nienaturalną kolorystykę wo tej porze roku. Dlatego decydując się na mocniejszy makijaż w lato nie zapomnij o przywróceniu kolorytu skórze z podkładem.

Róż do policzków w płynie a w sztyfcie

Pierwszą oczywistą różnicą pomiędzy pudrowymi i kremowymi różami do policzków jest konsystencja. Podczas gdy róż do policzków w płynie jest lżejszy i delikatniejszy w dotyku, kremy są zazwyczaj cięższe, grubsze i łatwiejsze do nałożenia. Ponieważ ich formuły są tak różne, decyzja o tym, który z nich będzie dla Ciebie najlepszy, zależy częściowo od najbardziej charakterystycznych cech Twojej skóry. Dla osób o cerze normalnej/ mieszanej (czyli takiej, na której od czasu do czasu pojawia się wyprysk lub sezonowy nadmiar oleju) nie ma znaczenia, czy używasz kremu, czy pudru. Jeżeli jednak masz cerę trądzikową, z wyraźną nierówną strukturą lub bardzo tłustą, używaj różu w pudrze, aby połysk kremu nie pogłębiał faktury skóry, a olejki w skórze nie mieszały się z kremem i nie powodowały przetłuszczenia. Jeżeli nie chcesz wyglądać zbyt mętnie, to brzoskwiniowy róż do policzków będzie strzałem w dziesiątkę.

Róż do policzków w kremie — jak go aplikować?

Zasada dwóch palców dotyczy zarówno pudrów, jak i róży w kremie. Umieść dwa palce na boku nosa i rozpocznij aplikację w stosunku do palca wskazującego. Od tego momentu, proces zmienia się w zależności od formuły. Róż w pudrze najlepiej nakładać małym, miękkim pędzlem w kształcie kopuły, odsuwając go od twarzy delikatnymi ruchami, a nie gwałtownie w przód i w tył. Z kolei nakładając płynny róż do policzków, możesz zrezygnować z narzędzi i użyć palców. Od punktu wyjścia — palca wskazującego przeciągnij puder lub krem w kierunku, który najlepiej pasuje do Twojego kształtu twarzy:

  • Owalna — chcesz dodać szerokości, więc trzymaj rumieniec w zasięgu czubków uszu, a na podbródku i linii włosów przypudruj, aby konturować.
  • Okrągły — pędzel nałóż pod kątem do góry w kierunku i od skroni. Dzięki temu Twoje rysy będą cyzelowane, zamiast wyglądać na zbyt pełną twarz.
  • Kwadratowy — wysokie kości policzkowe, aby złagodzić kąty twarzy, linia włosów i lekko pod nosem.

Jaki róż jest lepszy na lato?

Znasz już różnicę pomiędzy pudrami i kremami, ale czy któryś z nich lepiej nadaje się na sezon letni? Naszym faworytem na ciepłą pogodę jest zdecydowanie płynny róż do policzków. Nawilża on skórę, a także dodaje blask.