długość spodni damskich
Lifestyle

Długość spodni damskich -jak wybrać najlepsze?

Spodnie w szafie kobiety to coś naturalnego. Trudno wyobrazić sobie bez nich codzienność. Są wygodne, sprawdzają się w wielu różnych sytuacjach, dają swobodę ruchów. Poza tym doskonale korygują sylwetkę. Z butami na obcasie potrafią wydłużyć nogi, dodając wizualnie wzrostu. Jak wybrać spodnie, biorąc pod uwagę długość nogawki? Poniżej grać podpowiedzi i wskazówek od najlepszych stylistów w kraju.

Długość spodni damskich

W sklepach mamy teraz spodnie o różnych długościach. Bez wątpienia nie znajdziemy już klasycznych rybaczek, które były modne w latach 90. Są natomiast cygaretki, spodnie regular o długości poniżej kostki, a także bardzo modne spodnie, które nosi się do wysokich obcasów, ponieważ ich nogawka sięga podłogi. Kobiety powinny wiedzieć, w jakich modelach wyglądają najlepiej. Z reguły prawie wszystkim pasują cygaretki. To spodnie, które ładnie eksponują kostkę, dlatego też wygląda się w nich szczupło, lekko. Cygaretki do mody wprowadziła Audrey Hepburn. Warto nosić jest z baletkami, szpilkami albo butami na tak zwanej kaczuszce. To klasyka, w której każda kobieta wygląda świetnie. Cygaretki są dużo korzystniejsze dla sylwetki niż spodnie o długości 7/8. Te drugie często skracają sylwetkę optycznie, sprawiając, że nogi nie prezentują się tak dobrze.

Moda na spodnie o bardzo długich nogawkach

Od pewnego czasu można zauważyć wzrost popularności spodni, które mają naprawdę bardzo długą nogawkę. To modele, które nosi się do butów na wysokim obcasie. Często ich nogawka wręcz dotyka ziemi, co nie jest do końca praktyczne, natomiast na pewno zgodne z trendami. W takich spodniach doskonale prezentują się kobiety, które są raczej szczupłe. Takie nogawki mogą bowiem dodać optycznie kilogramów, szczególnie jeżeli spodnie uszyte są z delikatnych, lejących się tkanin.

Spodnie z wysokim stanem i nogawką do kostki

Model spodni, który naprawdę wspaniale koryguje sylwetkę, to spodnie z nogawką do kostki, które mają wysoki stan. To również klasyka gatunku, podobnie jak cygaretki. Takie spodnie sprawiają, że nogi wydają się być bardzo długie, a cała sylwetka nabiera lekkości. Wystarczy założyć do nich dopasowaną koszulkę, a na górę zarzucić marynarkę. Uzyskuje się bardzo modny zestaw do pracy. Po południu można zmienić okrycie wierzchnie na przykład na kurtkę dżinsową, dzięki czemu cały zestaw zyska bardziej codzienny charakter. Jeżeli chodzi o modne spodnie, to do łask wracają dzwony. Po 10 latach panowania rurek kobietom znudziły się bardzo dopasowane spodnie i chcą czegoś nowego.