Jak intensywnie pielęgnować skórę naczynkową
Lifestyle

Jak intensywnie pielęgnować skórę naczynkową?

Skóra naczynkowa charakteryzuje się podwyższoną tendencją do powstawania niewielkich znamion w postaci widocznych rozszerzonych naczyń krwionośnych. Początkowo zmiany te przypominają lekkie zaczerwienienie, z czasem mogą sinieć i zwiększać swoje rozmiary. Pielęgnacja skóry naczynkowej wymaga powzięcia szczególnych środków ostrożności. Jak zadbać o cerę, aby nie pogorszyć jej stanu?

Co zwiększa ryzyko występowania naczynek na skórze?

Charakterystyczny wygląd naczynek związany jest z kształtem naczyń krwionośnych. Przypominają one swoim wyglądem pajączki, co według wielu osób jest postrzegane jako mało estetyczne znamię. Przyczyn powstawania tego rodzaju zmian może być dużo. Wśród potencjalnych zjawisk wpływających na zaostrzenie się kształtu naczynek wyróżnia się m.in.:

  • silny stres,

  • zanieczyszczenia środowiska,

  • spożywanie alkoholu,

  • długie przebywanie na słońcu,

  • nieodpowiednie parametry wody,

  • zimne lub gorące powietrze.

Sama tendencja do posiadania skóry naczynkowej jest w dużej mierze związana z genami człowieka. U niektórych osób naczynka są położone płycej w warstwach skóry, co zaś przekłada się na większą ekspozycję. Proces ten może być także związany z wahaniami hormonalnymi, a w szczególności dotyczącymi hormonów płciowych, takich jak estrogen. Wszystkie te czynniki sprawiają, że pielęgnacja skóry naczynkowej może być wyzwaniem. Spora część kobiet boryka się z dużymi trudnościami, które są zawiązane z niewłaściwą pielęgnacją kapryśnej cery. Rozszerzone naczynia krwionośne można znaleźć na twarzy z kilku przyczyn, a niektóre zabiegi kosmetyczne mogą potęgować ich występowanie. Jak więc zadbać o cerę, aby naczynka włoskowate nie eksponowały się za bardzo?

Mocna pielęgnacja – peeling enzymatyczny do cery naczynkowej

Pierwszym etapem związanym z pielęgnacją skóry naczynkowej powinien być kontakt z dermatologiem. Dlaczego to ważne? Taki rodzaj cery może być wywołany różnymi stanami chorobowymi, dlatego zawsze warto upewnić się, że powody są inne. Proces dbania o cerę z naczynkami nie powinien odbywać się bez podaży odpowiedniej ilości wody. Utrzymuj nawilżenie skóry, pijąc niesłodzone napoje. Optymalne nawodnienie, szczególnie podczas wysiłku fizycznego i przebywaniu na słońcu, zapobiega rozszerzaniu się naczynek. Istotna jest także bezpośrednia pielęgnacja takimi produktami jak peeling enzymatyczny do cery naczynkowej. Marka Floslek przygotowała preparat specjalnie skrojony pod potrzeby kobiet posiadających cerę z naczynkami. Peeling enzymatyczny od Floslek posiada specjalnie dobrane enzymy – dobrane tak, aby pozwalały na rozpuszczanie martwego naskórka bez konieczności intensywnego tarcia mechanicznego.

Materiał zewnętrzny