podstawy garderoby
Moda

Podstawy garderoby, czyli o jakie rzeczy warto uzupełnić swoją szafę?

Budowanie garderoby to naprawdę złożony proces. Potrzeba na to czasu, pieniędzy, ale też świadomości. Wbrew pozorom osoby, które dysponują praktycznie nieograniczonym budżetem, nie zawsze prezentują się świetnie. dlatego też warto na spokojnie przeanalizować to, co już ma się w szafie, a następnie zrobić sobie listę podstawowych rzeczy, dzięki którym garderoba będzie jeszcze bardziej spójna i funkcjonalna.

Podstawy garderoby

Wiele osób, które zawodowo zajmują się stylem i modą, mówi, że nie ma czegoś takiego jak podstawy garderoby, bo przecież każda kobieta ma inny styl życia. A ubrania muszą właśnie korespondować z tym stylem. Jest w tym dużo prawdy, jednak nie sposób zgodzić się z tym do końca. Są w końcu takie ubrania, które naprawdę warto wprowadzić do swojej szafy. To między innymi podstawowe t-shirty w neutralnych kolorach, zarówno na szelkach, jak też z rękawem. To biała koszula, proste klasyczne jeansy, spodnie cygaretki. Kolejna podstawą garderoby będą dobre jakościowo swetry, na przykład w kolorze szarym lub beżowym. To ubrania, które wykorzystamy w wielu różnych stylizacjach. Sprawdzą się też na wiele okazji. Często się po nie sięga, dlatego należy je regularnie wymieniać na nowe. Chyba, że ma się rzeczy naprawdę wysokiej jakości, które tak szybko się nie niszczą.

Dlaczego warto inwestować w dobrą bazę?

Baza w garderobie jest naprawdę bardzo ważna. Ubrania piękne, będące prawdziwym krzykiem mody, które są zgodne z aktualnymi trendami, również przynoszą mnóstwo przyjemności podczas noszenia. Niestety nie pasują na każdą okazję, bywają też niewygodne. A ubrania podstawowe sprawdzają się prawie zawsze. Warto inwestować w rzeczy od lepszych marek, które są wykonane z tkanin dobrej jakości. Dzięki temu pomimo ciągłego prania, ubrania będą dobrze wyglądać. Taka podstawa garderoby ma zastosowanie nie tylko w przypadku kobiet, ale również mężczyzn oraz dzieci. Świadomie zbudowana szafa ma w sobie właśnie te elementy podstawowe. Mówią o tym nawet największe miłośniczki zabawy modą, które uwielbiają rzeczy ekstrawaganckie i jedyne w swoim rodzaju.

Stylowe dodatki

Na nasz styl ogromny wpływ mają również dodatki, takie jak buty, torebki, biżuteria. W tym przypadku naprawdę mniej znaczy lepiej. warto postawić na parę świetnych butów na sezon, które będą prezentować się stylowo, a poza tym będą po prostu wygodne. To samo dotyczy torebek, okularów przeciwsłonecznych czy pasków. Po rzeczach naprawdę widać jakość. Jeden stylowy dodatek robi znacznie lepszy efekt niż wiele rzeczy tanich i marnej jakości.