Styl smart casual
Moda

Styl smart casual – czym się charakteryzuje?

Smart casual to styl, który zdobywa coraz większe zainteresowanie kobiet i mężczyzn. Jest idealnym wyborem na spotkanie biznesowe czy do pracy w biurze, ale także na rodzinne uroczystości czy nawet randki. Czym się charakteryzuje?

Smart casual – zasad

Smart casual to styl, który kocha minimalizm. Im mniej dodatków i elementów stroju, tym lepiej. Dzięki temu charakteryzuje się nienaganną elegancją, ale także pewnego rodzaju zachowawczością. Nie uraczysz w nim odkrytego dekoltu czy silnie odkrytych nóg. Smart casual wystrzega się zatem materiałów, które kojarzone są z bardzo luźnymi, imprezowymi outfitami, takimi jak koronki, cekiny czy materiały o wysokiej transparentności. Tym, co ten styl wręcz uwielbia, jest wysoka jakość. W smart casual każdy element stroju jest dopasowany doskonale do sylwetki oraz koloru skóry czy włosów. Kluczem jest tutaj równowaga. Warto jednak pamiętać, że w połączeniach smart casual jeden z elementów powinien się wyróżniać. Zwykle jest to kontrastowy kolor bądź część garderoby wyciągnięta ze stylu casual – na przykład t-shirt z nadrukiem.

Smart casual – to musi znaleźć się w twojej szafie

Smart casual uwielbia tradycyjne elementy i dość odważne połączenia, na przykład doskonale dopasowaną marynarką do prostych spodni jeansowych. Jeśli chcesz wprowadzić styl smart casual do swojego życia, koniecznie zaopatrz się w kilka produktów. Przede wszystkim postaw na spodnie cygaretki i spódnice ołówkowe. To dobre dopasowanie do figury i świetna baza ubioru, który możesz zestawić z jakimś kontrastującym elementem. Przyda ci się także marynarka, biała koszula oraz bluzki wiązane pod szyją i tuniki damskie. Pamiętaj, że smart casual kocha proste kolory, takie jak czerń, biel, szarość oraz beże i brązy. Pastele z kolei powinny być widoczne w wyróżniających się dodatkach. I nie kombinuj za bardzo – liczy się prostota.

Smart casual to styl, który idealnie nada się do biura, na spotkanie czy imprezę rodzinną. Możesz nosić się tak na co dzień, bo ubrania muszą charakteryzować się wygodą i dobrą jakością. Jeśli szukasz inspiracji, w jaki sposób uzupełnić swoją szafę o ubrania w stylu smart casual, koniecznie zajrzyj na stronę Bialcon.pl.