opakowanie na kosmetyki
Lifestyle

Szklane pojemniki na kosmetyki – kiedy się sprawdzą?

Opakowania kosmetyczne oraz szkło od wielu lat tworzą zgrany duet. Kosmetyki często pakuje się w szklane opakowania, które zwiększają ich wartość. Stwierdzono także, iż szkło stanowi lepszy materiał na kosmetyki od innych. Żele, perfumy, kremy, balsamy oraz inne produkty kosmetyczne pakowane są często w słoiki czy butelki szklane. Dlaczego warto zdecydować się na szklane pojemniki na kosmetyki? Odpowiedź znajduje się poniżej.

Opakowania szklane – w przypadku jakich kosmetyków się sprawdzą?

Każdy producent opakowań do kosmetyków ze szkła oferuje różne ich pojemności. Dzięki temu można się zaopatrzyć w produkty, idealne do przechowywania wielu typów mikstur kosmetycznych. Opakowania zrobione ze szkła bardzo dobrze sprawdzą się w przypadku:

  • olejków – ten typ kosmetyku wykorzystywany jest do pielęgnacji włosów, twarzy czy ciała. Praktycznie każdy producent opakowań do kosmetyków oferuje nie tylko buteleczki szklane idealne do ich przechowywania, ale również zakrętki z pipetą. Dzięki temu można zapewnić swoim klientom komfortowe aplikowanie preparatu,

  • hydrolatów – to produkty, które szybko zdobywają rynek kosmetyczny. Są uwielbiane przez wielu klientów, ponieważ zależnie od tego, z jakich składników zostały przygotowane, pozwalają na znormalizowanie albo nawilżenie skóry. Bardzo dobrym opakowaniem na hydrolat jest szklana butelka. Nie tylko podkreśla naturalność kosmetyku, ale także pięknie się prezentuje,

  • płynów do kąpieli – dzięki tym kosmetykom można przeistoczyć zwykłą łazienkę w gabinet SPA. Warto zadbać o zadowolenie swoich klientów dzięki wybraniu szklanych butelek do przechowywania kosmetyków. Pomogą one idealnie w uzyskaniu klimatu SPA we własnej łazience.

Jakie powinny być szklane opakowania na kosmetyki?

Jeśli mamy już opracowaną skład kosmetyku, ale jeszcze nie wybraliśmy opakowania dla niego, powinniśmy zastanowić się nad szklanymi butelkami odznaczającymi się znakomitą jakością. Należy jednakże mieć na względzie, iż produkty służące do przechowywania kosmetyków winny być wykonywane z atestowanych surowców.

Z jakich względów? W wypadku skorzystania z opakowania o nieznanym pochodzeniu, tworzywa użyte do jego wyprodukowania mogą wejść w reakcję ze środkiem kosmetycznym i zmienić np. jego właściwości. Dlatego warto zadbać o odpowiednie szklane opakowania. Można je znaleźć w hurtowniach zajmujących się dystrybucją takich akcesoriów. Zanim podejmiemy decyzję o zamówieniu, możemy też sprawdzić, czy szkło zastosowane do produkcji jest odpowiednio grube, aby mogło być odporne na uszkodzenia mechaniczne.