wazelina na włosy
Lifestyle

Wazelina na włosy, skórę i paznokcie – możliwości zastosowania

Jeśli wierzyć blogerkom, wazelina nadaje kształt brwiom, łagodzi oparzenia słoneczne, poprawia wygląd rzęs. To kosmetyczny pomocnik, który ma wszechstronne zastosowanie i jest niedrogi. Jak jest naprawdę?

Wazelina na włosy i skórę

Tłusty krem ​​od ponad stu lat służy do pielęgnacji suchej i spierzchniętej skóry. Jednak coraz więcej ekspertów kosmetycznych i blogerów, jest przekonanych, że krem ​​może znacznie więcej, Możliwości zastosowania wydają się niemal nieograniczone.
Ze względu na wysoką zawartość tłuszczu doskonale nadaje się nie tylko do pielęgnacji suchej skóry, zapobiega również pęknięciom skóry oraz ochrony drobnych urazów i ran. Potrafi też ujarzmić niesforne włosy.
Wazelina, w zależności od preparatu prawie biała lub jasnożółta, jest produktem ubocznym destylacji ropy naftowej i wykorzystuje efekt okluzji skóry. Nałożona na ciało, stwarza film. Dzięki temu, powstaje powłoka, która nie przepuszcza wody i zapobiega wytrącaniu się wody z naskórka. Zwiększone nawilżenie sprawia, że ​​składniki aktywne lepiej wnikają, a skóra staje się miękka i elastyczna.

Wazelina na skórę – może wiele – ale nie wszystko

Podobno wazelina może być pomocna przy poparzeniach słonecznych. Kiedy po zbyt intensywnym opalaniu, skóra jest zaczerwieniona, napięta i piecze, blogerzy zalecają, aby bolące miejsca posmarować niewielką ilością wazeliny.
Nie wszyscy lekarze podzielają te zalecenia. Wazelina zawiera mieszaninę węglowodorów płynnych i stałych otrzymywanych z ropy naftowej. Nie można wykluczyć, że są one szkodliwe dla zdrowia. Ponadto mogą utrudniać naturalne procesy detoksykacji organizmu, co dodatkowo pogarsza objawy ostrego oparzenia słonecznego. Lepsze są produkty na bazie aloesu lub nagietka, ale także domowe środki, takie jak zielona herbata, twaróg i ogórek.

Wazelina do włosów

Wazelina pomaga oswoić niesforne włosy. Już niewielka ilość powinna pomóc ułożyć fryzurę. Dzieje się tak, ponieważ substancja ma ma właściwości antystatyczne, które mogą zmniejszyć ładunki elektryczne. Jednak należy ją nakładać ostrożnie i nie przesadzać z ilością.

Wazelina do zadań specjalnych

Wazelinę można stosować jako okazjonalny kosmetyk w niektórych sytuacjach:

– w przypadku braku rozświetlacza – cienka warstwa, nałożona na kości policzkowe, zapewnia odbicie światła bez drobinek brokatu,
– makijaż oczu wet look to jeden z najważniejszych trendów kosmetycznych – odrobina wazeliny na powiece zapewnia pożądany połysk,
– malując paznokcie, wystarczy rozprowadzić krem na skórze palców, to pozwoli uniknąć zabrudzenia lakierem,
– odrobiną wazeliny można wymodelować brwi,
– czasami sztuczne rzęsy są trudne usunięcia – odrobina wazeliny na linii rzęs pomoże je oderwać.

Wazelina może być przydatna w pielęgnacji skóry, ale należy jej traktować jako lekarstwo. Może też, od czasu do czasu zastąpić specjalnie opracowany makijaż, jednak do codziennego użytku warto sięgnąć po sprawdzone kosmetyki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.