Jak właściwie dobrać jeansy
Moda

Jak właściwie dobrać jeansy?

Idealnie dobrane spodnie jeansowe mogą uczynić całą stylizację wyjątkową, dopasowane do sylwetki prezentują się nienagannie. Znaczenie ma tak naprawdę każdy detal – długość nogawek, fason, krój, kolor. Warto zdawać sobie sprawę, iż spodniami optycznie wydłuża się sylwetkę, podkreśla kształt pośladków oraz wyszczupla nogi.

Idealnie dobrane spodnie jeansowe mogą uczynić całą stylizację wyjątkową, dopasowane do sylwetki prezentują się nienagannie. Znaczenie ma tak naprawdę każdy detal – długość nogawek, fason, krój, kolor. Warto zdawać sobie sprawę, iż spodniami optycznie wydłuża się sylwetkę, podkreśla kształt pośladków oraz wyszczupla nogi.

Jeansy damskie – jak wybrać odpowiednie?

Rozmiary spodni bardzo często różnią się od numeracji innych części garderoby, mogą być podawane w skali amerykańskiej. Dlatego może to prowadzić do powstawania wielu niedogodności, tym bardziej, że inaczej wygląda kwestia rozmiarów spodni materiałowych, a jeszcze inaczej jeansowych. Wszelkie materiały denimowe są dość elastyczne, dlatego bez problemu można nosić je w mniejszym rozmiarze. Parametry, na które należy zwrócić uwagę biorąc pod uwagę jeansy damskie to między innymi szerokość w pasie, określa się ją literą „W” będącą skrótem od anglojęzycznego słowa „waist”. Najczęściej są to rozmiary od 22 do 33, podaje się je w calach, aby zatem przeliczyć te wartości na centymetry, wystarczy pomnożyć je przez 2,5. Podobnie wygląda kwestia długości spodni, oba aspekty są szczególnie ważne podczas zakupów internetowych, kiedy nie ma możliwości przymiarek. Każda klientka powinna ponadto sprawdzać szerokość w biodrach i długość nogawek od wewnętrznej strony. Dobrym sposobem jest zmierzenie swoich ulubionych jeansów i porównanie ich wymiarów z tymi, które zamierza się kupić online. Ponadto jeansy damskie najlepiej dobierać do konkretnego typu figury, w ten sposób tuszuje się jej mankamenty, a podkreśla atuty. Znaczna większość kobiet znajduje w sobie niedoskonałości, na szczęście można stosować korzystne sztuczki modowe.

jeansy

Spodnie jeansowe dla każdej sylwetki

Jeansy damskie występują w wielu fasonach, dlatego każda kobieta z pewnością znajdzie ten najbardziej odpowiedni dla siebie. Panie o niskim wzroście powinny zadbać o optyczne wydłużenie nóg, dlatego najlepiej sprawdzą się spodnie z nieco dłuższymi nogawkami. Dobranie do nich butów na szpilce lub koturnie dodadzą elegancji i wydłużą sylwetkę. Wskazane są ponadto modele z wysokim stanem, unikać należy natomiast spodni z nogawkami zwężającymi się ku dołowi. Niekiedy problemem bywa wrażenie zbyt długich nóg i związane z tym zaburzenia proporcji sylwetki. W takich sytuacjach najlepszym wyborem będą jeansy damskie typu rurki lub slim, koniecznie o skromnym kroju. Odradza się zdobienia w postaci łańcuszków, dżetów, oraz innych świecidełek, które niepotrzebnie będą zwracały uwagę na dolne partie ciała. Spodnie o klasycznych, prostych nogawkach dedykowane są kobietom, które widzą problem w szerszych udach. W takich przypadka spodnie nie mogą opinać bioder oraz nóg, mile widziane są biodrówki, które optycznie wyszczuplą uda i pupę. Nie bez znaczenia pozostaje kolor wybranych modeli, im ciemniejsze, tym lepiej dla mankamentów sylwetki. Problemem dla wielu pań jest wystający brzuszek, wówczas powinny one stawiać na spodnie z podwyższonym stanem, boczki nie zostają wtedy uwydatnione, lecz odpowiednio zatuszowane.