styl minimalistyczny moda
Zakupy

Styl minimalistyczny moda czy fanaberia?

Od wielu lat w modzie jest minimalizm. Jest on rozumiany na wiele sposobów. Dla minimalistek w modzie ważne jest nie tylko to, aby posiadać ograniczoną liczbę rzeczy, ale też stawiać na te najlepszej jakości, które rzeczywiście posłużą przez wiele sezonów i szybko się nie zniszczą. Z minimalizmem w parze idzie bowiem dbałość o ekologię i myślenie o planecie. Jak budować swoją minimalistyczną szafę? Od czego zacząć? Poniżej kilka wskazówek i podpowiedzi dla kobiet, które są zainteresowane tym tematem.

Styl minimalistyczny moda

Minimalistki przekonują, że wcale nie trzeba mieć dużo ubrań, aby świetnie wyglądać. Pokazują, że wystarczy zainwestować w dobre gatunkowo rzeczy, aby zaoszczędzić na ubraniach. Wreszcie są najlepszym dowodem na to, że raz na zawsze można pozbyć się problemu pod tytułem nie mam się w co ubrać. Tworzenie stylizacji może być proste i przyjemne. Są bowiem takie ubrania, które to bardzo ułatwiają. To właśnie proste i minimalistyczne rzeczy najwyższej jakości, które doskonale się prezentują i zawsze podnoszą osobisty styl, wynosząc go na prawdziwe wyżyny.

Filozofia minimalistek

Minimalistki stawiają na jakość, a nie na ilość. Wolą kupić jedną droższą rzecz, która jest świetnie skrojona i doskonale leży, niż mieć dużo. Dlatego ich styl jest naprawdę dopracowany i wysmakowany i generalnie zwykle świetnie wyglądają. Jak wprowadzić zasady minimalistek do swojej garderoby? Często trzeba rozpocząć od przejrzenia tego, co już się posiada. Od wyrzucenia lub oddania rzeczy, których się nie nosi, tak naprawdę z różnych powodów. Gdy robi się taki przegląd szafy, najlepiej w jego czasie wybrać kilka elementów garderoby, które są prawdziwym strzałem w dziesiątkę. To może być właśnie podstawa, dzięki której z łatwością uda się budować swoją kapsułową szafę. Zwykle trudno obejść się jednak bez pewnych zakupów. Warto uzupełnić garderobę o rzeczy które w slangu nazywane są basicami. To proste ubrania dobrej jakości, takie jak na przykład czarny lub biały podkoszulek, proste klasyczne jeansy albo dobrze skrojona marynarka w monochromatycznym kolorze. Te ubrania są niezbędne do stworzenia spójnego looku, w którym kobieta będzie się świetnie czuła.

Minimalistyczna szafa

Jak długo trwa budowanie szafy minimalistki? Wszystko zależy od tego, jak szybko określi się swoje potrzeby. Minimalistki namawiają do kupowania ubrań, które nosi się z przyjemnością. Często trzeba się zatem rozprawić z własnymi przekonaniami, a także wyzbyć nawyku kupowania rzeczy, które bardzo się nam podobają, jednak których w ostateczności nie zakładamy.