porady-stylistki.pl

Kolejna witryna oparta na WordPressie

oznaczenia na kosmetykach
Uroda

Co oznaczają i jakie są oznaczenia na kosmetykach?

Każdy kosmetyk musi być obowiązkowo oznaczony. Bez względu na to czy jest to 5 gramowa próbka, kosmetyk właściwy w opakowaniu jednostkowym czy też seria kosmetyków w pakiecie promocyjnym lub w opakowaniu zbiorczym, oznaczenie na opakowaniu musi się znaleźć. Najczęściej klienci czytają skład danego kosmetyku, całkowicie ignorując poszczególne znaki i symbole, które też są tam zawarte.

Obrazki na kosmetykach

Oznaczenia na kosmetykach najczęściej są w formie przeróżnych grafik i symboli. Informują o terminie ważności, sposobie badań przeprowadzonych przed wprowadzeniem kosmetyku na rynek, o surowcach użytych do jego produkcji czy też o jego bezpośrednim wpływie na środowisko naturalne. Te symbole mówią bardzo wiele o produkcie, który kupujemy. Dlatego tak bardzo istotne jest zwracanie uwagi na wszelkiego rodzaju oznaczenia na kosmetykach.

Co oznaczają poszczególne symbole?

Czasami opakowanie danego kosmetyku jest z tyłu całe wprost zasypane różnego rodzaju grafikami. Tak więc obrazek króliczka informuje, że preparat nie był testowany na zwierzętach, obrazek ręki głaszczącej króliczka oznacza, że produkt pod ochronę wzięła organizacja ochraniająca zwierzęta, znak otwartego słoika, mówi o terminie przydatności kosmetyku po otwarciu. Kosz na śmieci informuje, że opakowanie może być wyrzucone do śmietnika, ręka na książce to znak, że do produktu dołączono ulotkę informacyjną, a zielony znak ze strzałkami daje informację, że producent towaru wspiera finansowo funkcjonowanie całego systemu recyklingu odpadów.

Dodatkowo na opakowaniach poszczególnych kosmetyków spotkać można ogień, informujący, że produkt jest łatwopalny, trójkąt ze strzałkami mówiący, że towar może być poddany recyklingowi, oraz eko znaki, informacje z czego został wykonany produkt, oznaczenia unijne.
Czasami na opakowaniach kosmetyków znajdują się oznaczenia certyfikatów, które posiadają dane produkty i także oznaczenia nagród, które otrzymały.

Opakowania kosmetyków są wprost naładowane takimi różnymi grafikami i dobrze jest znać ich znaczenie.

Ustawowo nakazane

Oznaczenia na kosmetykach są nakazane konkretnymi ustawami. Prawnie każdy producent musi odpowiednio oznaczyć dany kosmetyk. Oczywiście nie oznacza to, że na jednym produkcie nagle znajdą się wszystkie znaki, które opisane są powyżej. Produkt jest znakowany tylko tymi znakami, które bezpośrednio go dotyczą. Bardzo dobrze jest, gdy klient choć trochę zna się na poszczególnych znakach, ponieważ oznacza to, że nie kupuje produktu anonimowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *