pierścionek zaręczynowy z rubinem
Zakupy

Jak wybrać idealny pierścionek zaręczynowy z rubinem?

Pierścionek zaręczynowy to jeden z wyjątkowych elementów biżuterii dla każdej z kobiet. Warto dołożyć wszelkich starań, aby wybrać taki pierścionek, który będzie miał nie tylko symboliczne znaczenie, ale dodatkowo będzie zwyczajnie piękny i w stylu ukochanej kobiety. Jak odkryć preferencje odnośnie biżuterii? Czym kierować się podczas zakupów? Poniżej garść podpowiedzi i wskazówek dla panów, którzy chcą kupić wyjątkowy pierścionek zaręczynowy z rubinem.

Pierścionki zaręczynowe – czym kierować się podczas wyboru?

Na co postawić, gdy wybiera się pierścionek zaręczynowy? Bez wątpienia to ten element biżuterii, który kupuje się często w wyjątkowym stresie. Skąd takie emocje? Z niepewności, czy pierścionek spodoba się wybrance serca. W końcu nie jest to jeden z wielu pierścionków, a ten, który rozpoczyna zupełnie nową drogę w życiu każdej pary. Warto wcześniej przyjrzeć się temu, jaką biżuterię preferuje ukochana. Zwykle kobiety lubię ozdoby w jakimś konkretnym stylu. Niektóre panie wybierają biżuterię retro i vintage, inne stawiają na coś prostego i minimalistycznego. Są też miłośniczki biżuterii oryginalnej, autorskiej, której próżno szukać w sklepach sieciowych. Na wybór pierścionka wpływ ma oczywiście nie tylko gust ukochanej, ale też możliwości finansowe mężczyzny.

Obszerna kolekcja pierścionków z rubinem jest dostępna pod tym linkiem: https://luva.pl/pierscionki-z-rubinem

Pierścionki zaręczynowe z rubinem alternatywą dla biżuterii z brylantem

Przyjęło się, że na pierścionek zaręczynowy zwykle wydaje się większą kwotę. W końcu to biżuteria, która jest wyjątkowo symboliczna, dlatego musi mieć wysoką jakość. Jeśli szuka się pierścionków w znanych sklepach z biżuterią, trzeba liczyć na to, że dodatkową kwotę zapłaci się za markę. Można zatem postawić na niewielkie autorskie pracownie jubilerskie, w których często można zamówić pierścionek dosłownie szyty na miarę. Jubiler, który zajmuje się tworzeniem biżuterii, może wykonać pierścionek na zamówienie, zgodnie z projektem i pomysłem mężczyzny. Warto pamiętać o tym, że do pierścionków zaręczynowych najlepiej wybrać jakiś kamień szlachetny. Kobiety uwielbiają pierścionki z brylantami, ale też innymi kamieniami kolorowymi, na przykład szafirem czy rubinem. Rubin pięknie komponuje się ze złotem w odcieniu żółtym, czerwonym lub różowym. Ten kamień ma ciepłą barwę, dlatego tak wspaniale wygląda właśnie z ciepłymi odcieniami kruszca, jednak w otoczeniu białego złota także wydobywa swoje piękno i niespotykany blask.

Pierścionek zaręczynowy z rubinem dla wyjątkowej kobiety

Jakiej kobiecie spodoba się pierścionek zaręczynowy z rubinem? Jest to jeden z najpiękniejszych kamieni szlachetnych, którego barwa jest wyjątkowo mocna i nasycona. Tak jak wspominano już wcześniej, pięknie komponuje się z różnymi odcieniami złota, w tym także ze złotem białym. Warto o tym pamiętać i wziąć pod uwagę preferencje kobiety odnośnie koloru kruszcu. 

Rubin zdecydowanie najlepiej wygląda w otoczeniu złota w odcieniu ciepłym. Niektóre rubiny mają ciemną, niemal czarną barwę – takie ich wydanie sprawdzi się do złota białego w otoczeniu drobnych brylantów. Pierścionki z tym kamieniem szlachetnym doskonale prezentują się wtedy, gdy ich design nawiązuje do stylu retro i vintage. 

Jak wybrać rozmiar pierścionka? 

Dosyć istotne jest to, aby dobrze wybrać rozmiar pierścionka. W końcu w dniu zaręczyn pierścionek nie może z powrotem wylądować w pudełku, ze względu na to, że będzie o wiele za duży. Jeśli ma się problem z określeniem rozmiaru palca ukochanej, można po prostu pożyczyć na dzień lub dwa jakiś pierścionek z szkatułki, aby pójść z nim do jubilera i tam określić rozmiar. W sklepach stacjonarnych i internetowych z biżuterią można także zamówić miarkę jubilerską, która rozwieje wątpliwości i pozwoli precyzyjnie wybrać właściwy rozmiar pierścionka (a później także obrączki).