biustonosz
Moda

Jak dobrać odpowiedni biustonosz?

Wygodny biustonosz to absolutna podstawa. Stanik pozwala wymodelować biust, naturalnie go podnieść oraz sprawia, że dekolt wygląda atrakcyjnie. Biustonosz powinien być dobrany do kształtu piersi, jej rozmiaru, ale należy również uwzględnić obwód klatki piersiowej. Źle dobrana bielizna powoduje dyskomfort podczas noszenia, może nienaturalnie spłaszczać piersi lub zniekształcać sylwetkę. U pań z dużym biustem niewygodny i źle dobrany stanik może powodować ból kręgosłupa i wady postawy.

Jak znaleźć idealny biustonosz?

Uważa się, że idealny biustonosz to taki, który sprawia, że piersi wyglądają naturalnie. Jest wygodny, a wręcz można o nim łatwo zapomnieć, a co najważniejsze — nie widać go pod bluzką. Aby biustonosz był wygodny, trzeba dobrze znać rozmiar piersi oraz obwód klatki piersiowej. Te oznaczenia powinny znajdować się na każdym produkcie. Przy wyborze rozmiaru stanika należy zmierzyć obwód pod biustem i dodać do niego 2 cm. To sprawi, że pasek będzie idealnie przylegał do ciała — miseczki nie będą odstawać, a pod bluzką nie będą widoczne fałdki. Na funkcje stanika wpływa też jego budowa oraz materiał, z którego produkt został wykonany. Elastyczne tkaniny łatwo dopasowują się do kształtu ciała, zapewniają komfort noszenia w każdych warunkach. Duże znaczenie ma też rozmiar miseczki, który można samodzielnie sprawdzić. Wystarczy stanąć prosto i zmierzyć obwód ciała na środku piersi. Dane odczytuje się z tabeli rozmiarów, gdzie do danej każdej miseczki przypisany jest obwód biustu.

Biustonosz w różnych odsłonach

Staniki damskie mogą mieć różną budowę. Istnieją miękkie modele, które nie posiadają sztywnych poduszek. To świetny sposób na podtrzymanie biustu podczas ćwiczeń. Wzmocnione miseczki ładnie modelują piersi, delikatnie je podnoszą, dlatego sprawdzą się u pań z mniejszym biustem. Biustonosze bez fiszbin są miłe w dotyku, mogą mieć miękką, piankową miseczkę, która podkreśla naturalny kształt piersi. Materiał dobrze przylega do ciała, dlatego stanik można nosić pod gładkimi bluzkami. Bielizna może posiadać dodatkowe elementy dekoracyjne — np. kokardki, koronki lub hafty. Pod eleganckie sukienki warto wybierać staniki typu bardotka, które gwarantują piękne wyeksponowanie biustu, nawet w sukienkach o odkrytych ramionach. Fiszbiny w biustonoszach pozwalają modelować kształt piersi. To uniwersalne staniki, które powinny znaleźć się w szafie każdej kobiety. Bielizna z fiszbinami lub staniki push up pasują do codziennych stylizacji, zapewniają wygodę w każdej sytuacji.

Więcej o tym, jak prawidłowo dobrać biustonosz przeczytasz na stronie https://bieliznazfantazja.pl/Dobor-biustonosza-chelp-pol-29.html.