modelowanie twarzy
Lifestyle

Modelowanie twarzy za pomocą makijażu

Makijaż potrafi zrobić prawdziwe cuda. Ukryć mankamenty twarzy, podkreślić to, co w niej najpiękniejsze, a nawet zmienić optycznie rysy.
I chociaż to tylko efekt na chwilę, kobiety chętnie z niego korzystają. Warto poznać tajniki makijażu, bo z nimi życie może być po prostu piękniejsze. Poniżej garść podpowiedzi i wskazówek dla kobiet, które chcą dowiedzieć się więcej o tym, jak wygląda modelowanie twarzy.

Kosmetyki do modelowania twarzy

Czasami w kolorowej prasie albo w internecie możemy zobaczyć zdjęcia znanych kobiet, których rysy twarzy diametralnie się zmieniły. Można się zastanawiać, czy to efekt diety, jogi twarzy, operacji plastycznej, czy może zwyczajnie makijażu? Okazuje się, że to często po prostu make- up. Do wykonania modelowania twarzy trzeba będzie się odpowiednio przygotować. To kwestia zarówno kosmetyków i akcesoriów, jak i umiejętności. Na szczęście wszystko można wypracować. Co kupić w drogerii lub perfumerii, jeśli chcemy rozwinąć się w wykonywaniu świetnego makijażu modelującego twarz? Przyda się bronzer, a także rozświetlacz. Najlepiej kupić po prostu paletę kosmetyków w kilku odcieniach. Dzięki temu łatwiej będzie pracować, osiągając w ten sposób zamierzony efekt. Poza tym potrzebne będą też różne pędzle do makijażu, które różnią się kształtem i grubością. Innym pędzlem nakłada się bronzer, a innym rozświetlacz, gdy wykonuje się tak zwany strobing.

Modelowanie twarzy – jakie efekty można osiągnąć makijażem?

Generalnie podczas modelowania twarzy makijażem trzeba trzymać się zasady, że to, co chcemy uwypuklić, podkreślamy rozświetlaczem. To, co chcemy ukryć – bronzerem. Dlatego właśnie kobiety, które mają szeroki nos, nakładają bronzer po jego bokach. Dzięki temu nosek wygląda na szczuplejszy. Rozświetlacz nakłada się na szczyty kości policzkowych. Bronzer – pod nimi. Podczas nakładania bronzera zawsze trzeba wykonywać łagodne ruchy za pomocą pędzla, dzięki czemu nie będzie ostrych przejść kolorów. Wszystko musi wyglądać subtelnie, delikatnie.

Od kogo uczyć się modelowania?

Od kogo można uczyć się profesjonalnego makijażu, jeżeli nigdy wcześniej nie miało się z nim do czynienia? Za darmo można korzystać z gotowych tutoriali w internecie. Często pojawiają się one na przykład na kanałach na YouTubie u znanych makijażystek. Inna opcja to zakupienie e-booka, na przykład kogoś, kto też zajmuje się makijażem. Można też uczyć się metodą prób i błędów, zwyczajnie eksperymentując na własnej twarzy. To chyba najlepszy sposób na to, aby przetestować, jak modelować swoją buzię.