jak tuszować rzęsy
Uroda

Jak tuszować rzęsy, aby były długie i gęste?

Mówi się, że oczy są zwierciadłem duszy. Dlatego wiele kobiet lubi podkreślać je za pomocą makijażu. Można wtedy wydobyć ich blask, głębię spojrzenia, które staje się jeszcze bardziej magnetyczne i przyciągające uwagę. Triki makijażowe pozwalają na to, aby powiększyć optycznie oczy, podkreślić rzęsy, dzięki czemu będą długie i powabne. Poniżej garść podpowiedzi od makijażystek, które zdradzają swoje sekrety, dzięki którym makijaż oczu będzie doskonały.

Jak tuszować rzęsy?

Nie zawsze trzeba inwestować w drogi tusz do rzęs, aby osiągnąć spektakularny efekt podczas wykonywania makijażu. Jedną z tajemnic makijażystek jest to, że często stosują one bazę pod tusz do rzęs. Nawet najtańsza baza z drogerii pomaga osiągnąć efekt grubych, zagęszczonych rzęs. Trzeba nałożyć jej cienką warstwę, a następnie poczekać, aż wyschnie. Potem wystarczy wytuszować rzęsy swoim ulubionym tuszem. Najlepiej wybierać kosmetyk, który ma właściwości pogrubiające oraz podkręcające rzęsy. Na szczególne okazje można użyć tuszu wodoodpornego, który ma zdecydowanie większą trwałość.

Sposób na pięknie podkręcone rzęsy

Proste rzęsy nie wyglądają zbyt ponętnie. Jeżeli ma się je takie z natury, można ratować się tuszem podkręcającym, ale kosmetyk nie zawsze dobrze sobie poradzi. Kolejna możliwość to zastosowanie zalotki do rzęs. Pomaga ona w podkręceniu rzęs, nadając im pożądany kształt. To właśnie dzięki zalotce rzęsy wyglądają też na dłuższe. Zalotka to akcesorium, które kupimy w każdej drogerii.

Jaki kolor tuszu wybrać?

Obecnie w drogeriach dostaniemy tusze w wielu różnych kolorach. Mimo to wciąż najbardziej popularny jest klasyczny tusz w kolorze czarnym. Pasuje on wszystkim kobietom, bez względu na kolor tęczówek. Czarny tusz do rzęs podkreśla oprawę oczu, dzięki czemu wyglądają one na większe. Bardziej awangardowym wyborem będzie na przykład niebieski tusz. Można go użyć wtedy, gdy pragnie się stworzyć makijaż na imprezę.

Jak dbać o rzęsy?

Warto pamiętać o tym, że długie, gęste rzęsy nie zawsze są dane z natury. Zawsze można jednak zadbać o nie bardziej, stosując na przykład odżywki albo klasyczny olejek rycynowy. Wystarczy wcierać go regularnie, aby włoski urosły, zagęściły się. To, co wpływa na kondycję rzęs, to również demakijaż. Oczu nie należy zbyt mocno pocierać, bo to właśnie wtedy osłabia się rzęsy. Zaczynają wypadać, częściej się łamać. Delikatny demakijaż oczu wykonany za pomocą skutecznych kosmetyków to najlepsze, co możemy zrobić nie tylko dla swoich rzęs, ale też skóry pod oczami. Bardzo często podkreślają to znane makijażystki.