pielegnacja twarzy krok po kroku
Lifestyle Uroda

Pielęgnacja twarzy krok po kroku

Pielęgnacja twarzy krok po kroku umożliwia uzyskanie efektu zdrowej i witalnej cery. Odpowiednie kosmetyki, codzienne ich stosowanie oraz umiejętność ich używania zapewni nam efekt gładkiej i nieskazitelnej skóry. Kolejność pielęgnacji twarzy zapobiega powstawaniu niedoskonałości oraz spowalnia proces powstawania zmarszczek. Zatem, co zrobić, aby cieszyć się zdrową i młodą skórą na lata?

Pielęgnacja twarzy krok I: demakijaż

Po długim dniu nasza cera jest pełna zanieczyszczeń – resztki makijażu oraz zanieczyszczone powietrze utrudniają naszej skórze swobodne oddychanie. Dlatego tak ważne jest oczyszczanie. Proces ten powinien być dwuetapowy, ważna jest kolejność pielęgnacji – dopiero wtedy będziemy mieć pewność, że nasza skóra jest gotowa na dalszą pielęgnację. Demakijaż to pierwszy krok, usuwamy wtedy makijaż za pomocą produktów na bazie olejków. Produkt należy wmasować w skórę, a następnie spłukać za pomocą ciepłej wody. Olejki poradzą sobie nawet z wodoodpornymi kosmetykami. Nie zapominajmy o demakijażu, nie bez powodu jest on na pierwszym miejscu w pielęgnacji twarzy krok po kroku.

Pielęgnacja twarzy II – kolejność prawidłowa: oczyszczanie

Oczyszczanie skóry to kolejny etap. Po zastosowaniu produktów oleistych, pora przejść do użycia kosmetyku, który łączymy z wodą. Może być to żel, płyn czy pianka, czy któraś z tych propozycji jest Ci najbliższa? Umyj dokładnie twarz za pomocą ulubionego produktu.

Do osuszania twarzy wykorzystaj jednorazowy ręcznik papierowy lub ręcznik do twarzy, który używasz tylko ty. Pamiętaj, że taki materiał nie może mieć kontaktu z innymi częściami ciała. Staraj się go delikatnie przykładać do skóry, a nie pocierać. Teraz mamy już pewność, że nasza skóra została oczyszczona dogłębnie.

Zobacz także: Pielęgnacja skóry trądzikowej

Pielęgnacja twarzy krok po kroku III: tonik

W kroku III przywracamy odpowiednie naturalne ph. Podczas wybierania odpowiedniego produktu, staraj się nie sięgać po te na bazie alkoholu – naruszają one barierę hydrolipidową skóry. Poprzez przywrócenie naturalnego ph skóry zapobiegamy rozwojowi bakterii, co wiąże się z powstawaniem trądziku oraz innych niedoskonałości. Tonik aplikuj za pomocą dłoni.

pielegnacja twarzy krok po kroku tonik

Etapy pielęgnacji twarzy IV: serum

Choć głównym celem serum jest nawilżenie, ujędrnienie skóry oraz naładowanie jej substancjami aktywnymi, reguluje ono także powstawanie sebum oraz zapobiega powstawaniu zmarszczek. Serum nakładaj również na szyję oraz dekolt.

Pielęgnacja twarzy krok po kroku V: krem nawilżający

Krem nawilżający to ostatni krok w pielęgnacji twarzy krok po kroku. Na noc powinnaś sięgnąć po bogaty krem, bez filtrów UV. Za to na dzień, zaleca się używać lekkich, rozświetlających kremów nawilżających, które nadają skórze blasku oraz młodego i zdrowego wyglądu. Wybieraj te z filtrem przeciwsłonecznym, aby spowolnić proces starzenia. Przy nakładaniu kremu, czy to na dzień, czy na noc nie zapominaj o okolicach szyi i dekoltu.

To wszystkie kroki wieczornej pielęgnacji krok po kroku. Podczas porannej pielęgnacji twarzy pomijaj tylko pierwszy krok – demakijaż. Każde kolejne etapy pielęgnacji twarzy są takie same. Jednak, na noc wybieraj kosmetyki o bogatszym składzie, które posiadają więcej składników aktywnych i odżywczych. Na dzień zaś używaj produktów lekkich, niezapychających – koniecznie z SPF, który chroni przed promieniami słonecznymi.

Tajemnicą zdrowej i nawilżonej skóry twarzy jest odpowiednia kolejność nakładania kosmetyków pielęgnacyjnych, zrównoważona dieta, sen oraz mała ilość stresu. Pamiętaj o tych wszystkich czynnikach, pomimo odpowiednich produktów oraz systematyczności to one odgrywają również ważną rolę.